Kółko matematyczno-szachowe

                                                                                                    

 

Ogólnym celem zajęć jest ukształtowanie ucznia, który w wysokim stopniu będzie mógł sobie poradzić z wymaganiami matematyki rozszerzonej w liceum.

 

Ideą zajęć jest rozwój twórczego myślenia w oparciu o podobieństwo jakie można odnaleźć w podejściu do szachów i matematyki. Zarówno w jednej jak i drugiej dziedzinie wskazana jest umiejętność analizowania (w przypadku szachów – wariantów), spostrzegawczości, wybierania odpowiednich momentów na podjęcie decyzji i znalezienia tego jednego właściwego ruchu.

 

Zajęcia będą mogły podnieść poziom szachowy, tak aby z powodzeniem brać udział w amatorskich turniejach, które są coraz bardziej popularne na platformach online. Uczniowie zostaną też przygotowani do cyklu turniejów organizowanych dla społeczności Stowarzyszenia Sternik w okresie przerwy świąteczno-feryjnej. Będzie to druga edycja turnieju, który w tym roku cieszył się ogromnym powodzeniem. 

 

Adepci zapoznają się z różnymi sposobami treningu, zawartymi w ofercie portalu chess.com (wskazane byłoby wykupienie konta premium gold (19zł/mies), ale nie jest to konieczne.

 

Rozwinięcie pasji do szachów może stanowić duże ułatwienie w radzeniu sobie z matematyką na poziomie rozszerzonym w liceum, a niektórzy twierdzą, że szachy pomagają także organizować sobie życie.

 

Raz w miesiącu będziemy rozgrywać turniej na profesjonalnych szachownicach, z zegarami szachowymi, co pozwoli młodzieży przyzwyczaić się do ewentualnych turniejów organizowanych przez kluby szachowe w mieście.

 

50% zajęć będzie poświęcona ciekawym zadaniom matematycznym, nie wymagających przyswojenia wiedzy matematycznej, a jedynie operowania logicznym myśleniem, takich jak w konkursach Kangura

 

Prowadzący:

Robert Jaworski

Koszt:

120 zł/m-c

Termin zajęć:

Wtorek: 14:30 - 16:15

Dla uczniów:

Szkoła Podstawowa kl. 8, Lo

Lokalizacja:

Międzylesie

 

 
 

Sentencje

„Rzadko zdarza się ktoś,
kto nadaje się do wszystkiego,
i rzadko też ktoś,
kto zupełnie do niczego się nie nadaje.”

Nadchodzące Wydarzenia

  • 02.09.2019 Rozpoczęcie roku szkolnego
  • 06.09.2019 Rozpoczęcie rekrutacji na zajęcia

Zapisz się

Marcin Janikowski - koordynator Falenica
Adam Wroński - koordynator Międzylesie

Email us at
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jesteś tutaj: Home Zajęcia Międzylesie Kółko matematyczno-szachowe