Aktualności

 
 

Koniec świata już był, co teraz?

9 marca, w piątek, młodzi aktorzy razem z Panem Pawlakiem udali się do Domu Kultury „Świt” na festiwal teatralny „Maska”. Na 12 teatrów „Pi razy drzwi” zostało wyróżnione jako jedna z czterech trup teatralnych za dobre kształtowanie gustu teatralnego oraz za opracowanie muzyczne, za które odpowiedzialny był Wojciech Gawrych. Następnego dnia aktorzy ponownie wystawiali swoją sztukę, tym razem w Domu Kultury Włochy na „Asteriadzie”. Była to oficjalna premiera spektaklu, na której pojawiło się wielu rodziców, a także kilku nauczycieli. Na 6 zespołów w swojej kategorii wiekowej „Pi razy drzwi” zostało nagrodzone tytułem laureata. Dwa dni później, 12 marca, grupa teatralna udała się na „Konkurs Małych Form Teatralnych” w Domu Kultury „Kadr”. Po występach wszystkich teatrów Jury ogłosiło zwycięstwo „Pi razy drzwi”. Nagrodą okazał się bon do Media Markt na 1900 złotych, który p. Pawlak zamierza przeznaczyć na kupno potrzebnego sprzętu, takiego jak kamera bądź keyboard. Warto również wspomnieć, że podczas festiwalu „Asteriada” przewodnicząca Jury Pani Barbara Dziekan – profesor w szkole filmowej w Łodzi, pochwaliła „Pi razy drzwi” mówiąc, że chciałaby, aby studenci z wydziału aktorskiego wystawiali podczas egzaminów takie sztuki. Te słowa sprawiły ogromną radość aktorom. Wystawiona przez nich sztuka „Koniec Świata” została doceniona przez zawodowca!


Sukcesy grupy teatralnej nałożyły się również czasowo ze światowym dniem liczby „Pi”, gdyż jej dzień obchodzony jest 14 marca z uwagi na przybliżenie 3,14. Ze słów aktorów wynikało, że są usatysfakcjonowani oraz zmotywowani do dalszej ciężkiej pracy. Krzysztof Radziejowski stwierdził, że bardzo cieszy się z możliwości występowania oraz z wygranej. Po powrocie z ostatniego festiwalu do szkoły Tymoteusz Kamiński szalał z radości oraz opowiadał o innych konkursowych przedstawieniach, a Jan Srebro zapytany o wrażenia odrzekł krótko i na temat „Niesamowita sprawa”.

 

     


Oferta na rok szkolny 2020/2021

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Akademii Żagle na rok szkolny 2020/2021.

Pełne informacje można znaleźć w zakładce "Zajęcia".

 

Strefa Rodzica

 

Zaloguj

 

Rekrutacja

 

Najważniejsze

  • Zapisy

  • nr konta

  • Koordynator

Wyślij zgłoszenie i zapisz się już dziś. Liczba miejsc na poszczególne zajęcia jet ograniczona

Wejdź do formularza zapisów KLIKNIJ TU

Stowarzyszenie Rodziców Szkoły „Żagle”
Nazwa banku: Santander Bank Polska
Nr rachunku: 33 1500 1878 1218 7007 7311 0000

Marcin Janikowski - koordynator Falenica
Adam Wroński - koordynator Międzylesie

 
 

Sentencje

„Rzadko zdarza się ktoś,
kto nadaje się do wszystkiego,
i rzadko też ktoś,
kto zupełnie do niczego się nie nadaje.”

Nadchodzące Wydarzenia

  • 02.09.2019 Rozpoczęcie roku szkolnego
  • 06.09.2019 Rozpoczęcie rekrutacji na zajęcia

Zapisz się

Marcin Janikowski - koordynator Falenica
Adam Wroński - koordynator Międzylesie

Email us at
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jesteś tutaj: Home From the News Spektakularne sukcesy teatru "Pi razy drzwi "