Aktualności

 
 

Sample photo

Szkoła Letnia – Escape Room 24-28 lipca 2017

W te wakacje w Szkole Letniej "Żagli" wprowadziliśmy w życie pomysł na ćwiczenie logicznego myślenia i umiejętności z nauk ścisłych - zabawę w escape room. Zajęcia poprowadzili nauczyciele: matematyki - Jarosław Olszak i przyrody - Jarosław Sak oraz absolwent naszego gimnazjum, Piotr Trzeciak – laureat Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. Każdy z trzech siedmioosobowych zespołów stworzył własny pokój pełen łamigłówek i innych zadań, w którym zamykane były przeciwne drużyny. Wygrywał zespół, który szybciej wyjdzie z pokoju.

Zajęcia nie ograniczały się do emocjonującej zabawy. Pierwszego dnia chłopcy uczyli się szyfrowania, poszerzali umiejętności matematyczne oraz zapoznawali się z zasadami działania dostępnego sprzętu. Kolejne dwa dni wypełnione były pracą nad przygotowaniem łamigłówek i konstruowaniem (elementów drewnianych, elektrycznych, magnetycznych i optycznych). Czwartego dnia drużyny pierwszy raz zostały zamknięte w pokojach przeciwników. Po pierwszych przejściach wiadomo było, co jeszcze należy poprawić i potrzebne było jeszcze kilka godzin pracy. Piątego, ostatniego dnia kolejny raz zespoły zmagały się z zadaniami w pokojach przygotowanych i udoskonalonych przez przeciwników. Zajęcia zakończyliśmy rozdaniem nagród i lodową ucztą.

Na tegoroczne zajęcia wygraliśmy dla Akademii "Żagli" dofinansowanie w Konkursie Fundacji mBanku "Wakacje z matematyką". Za otrzymane pieniądze zakupiliśmy materiały (m. in. drewno, zamki i kłódki, elementy elektryczne), a także pamiątkowe koszulki, nagrody książkowe dla wszystkich uczestników oraz owoce. Przygotowane podczas zajęć elementy do escape roomu będą mogły być wykorzystane w ciągu roku szkolnego np. do uatrakcyjnienia zajęć z matematyki.

     


Oferta na rok szkolny 2020/2021

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Akademii Żagle na rok szkolny 2020/2021.

Pełne informacje można znaleźć w zakładce "Zajęcia".

 

Strefa Rodzica

 

Zaloguj

 

Rekrutacja

 

Najważniejsze

  • Zapisy

  • nr konta

  • Koordynator

Wyślij zgłoszenie i zapisz się już dziś. Liczba miejsc na poszczególne zajęcia jet ograniczona

Wejdź do formularza zapisów KLIKNIJ TU

Stowarzyszenie Rodziców Szkoły „Żagle”
Nazwa banku: Santander Bank Polska
Nr rachunku: 33 1500 1878 1218 7007 7311 0000

Marcin Janikowski - koordynator Falenica
Adam Wroński - koordynator Międzylesie

 
 

Sentencje

„Rzadko zdarza się ktoś,
kto nadaje się do wszystkiego,
i rzadko też ktoś,
kto zupełnie do niczego się nie nadaje.”

Nadchodzące Wydarzenia

  • 02.09.2019 Rozpoczęcie roku szkolnego
  • 06.09.2019 Rozpoczęcie rekrutacji na zajęcia

Zapisz się

Marcin Janikowski - koordynator Falenica
Adam Wroński - koordynator Międzylesie

Email us at
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jesteś tutaj: Home From the News Escape Room